Založ si blog

Keď je poriadok v domácnosti na poslednom mieste

Americká spoločnosť iRobot, výrobca robotických vysávačov, uskutočnila prieskum v oblasti hygienických návykov v  britských domácnostiach. Výskum ukázal, že Briti uprednostňujú vlastnú vizáž, pred poriadkom vo svojej domácnosti.

Angličania sú zvyknutí tráviť oveľa viac času skrášľovaním pred zrkadlom, ako zlepšovaním a upratovaním vlastných domovov. Zaneprázdnení dospelí ľudia si v priemere vyčlenia len 17 minút denne na domáce práce a priebežné upratovanie. Pre porovnanie, až 46 minút denne sú však ochotní stráviť sprchovaním, obliekaním, vlastným stylovaním a nanášaním make-upu.

Podľa výsledkov, väčšina zo skúmanej vzorky ľudí (až 80 %), vynaloží menej ako tri hodiny týždenne na domáce práce. Len 5 % ľudí má vyvinutý zmysel pre poriadok a strávia viac ako 5 hodín týždenne drhnutím svojich obydlí. Špinďúri, ktorí NIKDY neupratovali svoj príbytok tvoria až 2 %.

V skutočnosti až pätina respondentov uviedla, že doslova pohŕdajú upratovaním a čistením natoľko, že sú ochotní platiť si upratovačky, aby robili „špinavú prácu“ za nich.  Prieskum tiež odhalil, že za najnepríjemnejšiu a doslova opovrhovanú prácu v rámci upratovania bolo označené čistenie kúpeľne, druhým v poradí bolo  žehlenie a tretím umývanie okien.

Poradie domácich prác, ktoré nenávidíme najviac, podľa prieskumu iRobot, sú:

1. Čistenie kúpeľne (39%)

2. Žehlenie (28%)

3. Umývanie okien (20%)

4. Vysávanie (8%)

5. Umývanie podlahy (8%)

6. Utieranie prachu (6%)

7. Všeobecne upratovanie (4%)

 

Napriek tomu, že je drhnutie kúpeľne najmenej obľúbenou domácou prácou, patrí medzi priority, je hneď na druhom mieste (22 %), po upratovaní kuchyne (71 %). Najčastejšie zanedbávanými izbami v domácnostiach sú chodby (48 % upratuje chodbu, ako poslednú), potom nasledujú pracovne (24%) a spálne (13 %). Nick Hucker z iRobot uviedol: „Ľudia jednoznačne dávajú prednosť vlastnému výzoru pred poriadkom vo svojom domove. Ale vonkajší vzhľad môže byť akokoľvek dokonalý, keď vaši priatelia zistia, že žijete v špine, pokazí to váš celkový dojem.“

 

„Naše životy sú stále hektickejšie a tak sa často stáva, že domáce práce odsúvame na posledné miesto. Našťastie však existujú špičkové technológie, ktoré nám prinášajú komfort v podobe odbremenenia od činností, ktoré väčšinu z nás zaťažujú a dávajú nám tak priestor robiť veci, ktoré máme naozaj radi.

„S robotickým vysávačom Roomba od výrobcu iRobot, sa stane váš život jednoduchší, lebo tento profesionál to hravo zvládne za vás a vy môžete mať pokojne vyložené nohy. Aj keď je čistenie toalety robotom, zatiaľ hudba budúcnosti, vysávaním vašej domácnosti vám tento „malý veľký“ pomocník ušetrí čas, ktorý môžete stráviť zaujímavejšie.“

 

O prieskume:

On-line prieskum bol vykonaný na vzorke domácností z celej Británie v rozmedzí od marca do apríla 2011.

 

Čo si o tom myslíte ?

perfektný Vianočný darček : )

09.12.2011

Minuloročné Vianoce a perfektný darček Tak najväčšia dilema z celého roku, čo kúpiť na Vianoce rodičom. Nežijem doma, takže mám dosť veľké medzery v tom, čo im kúpiť. Viete ako to viac »

iRobot na veľtrhu IFA 2011 odhalí revolúciu v oblasti robotiky

25.08.2011

Európa, Stredný východ a Afrika (EMEA) začínajú predaj najnovšej rady domácich robotických vysávačov Predvedieme robotov, ktorý sa používajú pri prieskumných misiách a námorných prieskumoch viac »

Robotický vysávač: Dajte mu šancu, uľahčí vám život!

04.08.2011

Vyložte si nohy a nechajte to naňho. Reč je o novodobom sluhovi, ktorý si zamaká za vás! Poznáte to, čas dovoleniek. Pre väčšinu z nás je to však horor! Najmä my ženy a matky musíme pred viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 8243x
Priemerná čítanosť článkov: 1649x

Autor blogu

Kategórie